Очільники ОБСЄ хочуть відвідати Білорусь для зустрічей з владою і опозицією

Вівторок, 18 серпня 2020, 09:42

 Головування ОБСЄ запропонувало відвідати Білорусь для зустрічей з представниками влади і опозиції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу ОБСЄ.

"Ми знову заявляємо про свою стурбованість щодо проведення президентських виборів 9 серпня 2020 року, які не могло спостерігати Бюро ОБСЄ з питань демократичних інститутів та прав людини, та непропорційного використання сили проти мирних протестувальників, затримань та ймовірних тортур і жорстокого поводження" - йдеться в заяві албанського головування ОБСЄ.

В організації заявили, що для виходу з кризової ситуації в Білорусі потрібен відкритий та конструктивний діалог.

"ОБСЄ готова підтримати це та співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами. Тому до уряду Білорусі було надіслано офіційну пропозицію на візит діючого голови ОБСЄ, прем'єр-міністра та міністра Європи та закордонних справ Албанії Еді Рами та Анн Лінде, глави МЗС Швеції, яка наступною головуватиме в ОБСЄ, для зустрічей з урядом та представниками опозиції" - йдеться в заяві.

Нагадаємо, держави Європейського Союзу минулого тижня погодилися не вважати чинними "результати" президентських виборів у Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.