Євроінтеграційний комітет Ради розкритикував доопрацьований проєкт реформи СБУ

Середа, 23 вересня 2020, 17:33

Комітет Верховної ради з питань інтеграції з ЄС висловив зауваження до законопроєкту №3196 про реформу Служби безпеки України, раніше розкритикованого ЄС і відправленого Радою на доопрацювання.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Маємо дуже багато зауважень до проєкту №3196 щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України. І не лише ми — наші міжнародні партнери надіслали авторам свої застереження щодо згаданого проєкту", - заявили в комітеті.

Члени комітету висловили сподівання, що зауваження будуть враховані.

"СБУ має бути перетворена на неполітизовану, сучасну демілітаризовану службу, яка би працювала під демократичним і цивільним контролем — так, як це передбачено стандартами європейської та євроатлантичної спільноти" - наголосили в комітеті.

Нагадаємо, у травні Верховна Рада відправила до комітету на повторне перше читання президентський законопроєкт №3196 "Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України"

Законопроєктом №3196 передбачається викласти в новій редакції закон "Про Службу безпеки України" та внести зміни до низки законодавчих актів з питань діяльності СБУ.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт спрямований на підвищення інституційної спроможності Служби безпеки України із забезпечення державної безпеки та приведення законодавства України, що регулює діяльність СБУ, у відповідність із сучасними викликами, потенційними і реальними загрозами державній безпеці України, яким повинна протидіяти Служба безпеки; стратегічними та концептуальними документами з питань розвитку сектору безпеки і оборони, реформування системи правоохоронних органів, зокрема Стратегією національної безпеки України, Концепцією розвитку сектору безпеки і оборони України, Воєнною доктриною України; рекомендаціями міжнародних та європейських партнерів України з питань реформування спеціальних служб внутрішньої безпеки, зокрема рекомендаціями ПАРЄ №№ 1402 (1999), 1466 (2005) та 1713 (2005).

Нагадаємо, Консультативна місія ЄС критично ставиться до президентського законопроєкту щодо реформування СБУ, який передбачає надзвичайні повноваження Служби безпеки.

Детальніше читайте у статті: "Служба духовності та безпеки: що Захід просить змінити у президентській реформі СБУ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...