Польща і Угорщина створять інститут верховенства права для протидії ЄС

Понеділок, 28 вересня 2020, 15:32

Угорщина та Польща створять спільний інститут для оцінки стану верховенства права в державах-членах Європейського Союзу, щоб їх "не тримали за дурнів" через звинувачення у порушенні законів.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з польським колегою Збігневом Рау, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Сійярто заявив, що звіт ЄС про верховенство права, який незабаром буде обговорюватися у Брюсселі, повинен бути політичною заявою, а не будь-якою обґрунтованою оцінкою.

"Метою цього інституту порівняльного права буде те, щоб нас не тримали за дурнів", - заявив Сійярто, додавши, що "йому набридло, що деякі західноєвропейські політики використовували нас як грушу".

За його словами, інститут вивчить, як верховенство закону підтримується в ЄС, щоб уникнути застосування "подвійних стандартів" щодо Угорщини та Польщі.

Польський уряд, яким керує партія "Право і справедливість" (PiS), а також угорський уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана, вже давно вступають у суперечки з ЄС через звинувачення в тому, що вони підривають демократичні стандарти.

На саміті ЄС у липні було домовлено, що наступний спільний бюджет блоку на 2021-2027 роки та доступ до пов'язаного фонду відновлення економіки після пандемії коронавірусу, повинні включати умови що держави-члени дотримуються верховенства права.

Однак точні деталі ще не встановлені, оскільки Європарламент наполягає на більш жорстких умовах, ніж ті, що були домовлені на саміті, а Варшава та Будапешт погрожують накласти вето на умови, з якими вони не згодні.

Рау заявив, що новий інститут сприятиме дебатам та прозорості в ЄС.

Нагадаємо, 17 вересня Європарламент своєю резолюцією висловив стурбованість через ситуацію з правами ЛГБТ, незалежністю суддів у Польщі та фундаментальними правами загалом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.