Війська США прибудуть на розширені навчання у Литву на тлі напруги з Білоруссю

Четвер, 3 вересня 2020, 18:11

Американські війська і танки прибудуть в Литву у п'ятницю для двомісячного розгортання біля кордону з Білоруссю на тлі напружених відносин балтійської країни з сусідом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

У середу ввечері Литва, член НАТО, заявила, що американські війська будуть перекинуті з Польщі для проведення заздалегідь запланованих військових навчань. 

Читайте також
Литва звинуватила російську владу у отруєнні Навального

Литва запевняє, що навчання носять оборонний характер і не спрямовані проти її сусідів, в тому числі Білорусі.

Однак війська США прибудуть раніше і залишаться на довше, ніж анонсував уряд раніше, до початку протестів у Білорусі.

Представник литовської армії повідомив, що розгортання в Литві, яке почнеться в п'ятницю і триватиме до листопада, включає 500 американських військовослужбовців і 40 транспортних засобів, таких як танки Abrams і бронетранспортери Bradley.

29 липня міністр оборони Литви Раймундас Каробліс повідомляв, що у вересні Сполучені Штати відправлять свій контингент - від 300 до 1000 солдатів - для двотижневих навчань, які почнуться в середині місяця.

Представник литовської армії повідомив, що на додаток до військ США 14-25 вересня в щорічних навчаннях візьмуть участь до 1000 військовослужбовців і військових літаків з Франції, Італії, Німеччини, Польщі та інших країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.