Естонія закупить військове обладнання через зростання активності РФ на Балтиці

Субота, 5 вересня 2020, 10:27

Естонія планує закупити морські радари, засоби зв'язку і міни, посилаючись на збільшення активності Росії в Балтійському регіоні.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк заявив, що хоча російське військове керівництво в березні заявило про намір скоротити кількість навчань, щоб не провокувати спалах пандемії, ця обіцянка не була виконана.

"Російські навчання тривають. І в нашому регіоні, і ось восени пройдуть масштабні навчання" Кавказ", де візьмуть участь 150 000 військових. Частина навчань" Кавказ " зачіпає і наш Західний округ і війська Західного округу. Війська цього округу передислоковані на південь для участі в навчаннях "Кавказ", - сказав Луйк.

Що стосується активності російських військ в регіоні, то це в першу чергу повітряні маневри. За словами міністра, літаки НАТО постійно вилітають на перехоплення російських, тому що росіяни літають без льотного плану і включеного транспондера. Тобто, цивільні радари їх не бачать. Хоча ще навесні обіцянку дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки в повітрі було дано на найвищому рівні.

"Нічого з того, що в березні було росіянами гордо заявлено, не реалізувалося. Можна сказати, що це була звичайна пропаганда", - прокоментував Луйк.

Міністр оборони заявив, що активізувалися і російські морські навчання в Балтійському морі. Після військового параду в Санкт-Петербурзі кораблі провели потужні навчання.

Під час цих навчань Швеції навіть довелося привести свої війська в стан підвищеної боєготовності. Щоб мати уявлення, що відбувається на морській території округу, Естонія планує закупити два морських радари, системи зв'язку і навіть морські міни.

"Найбільше тривогу викликає те, що Росія в навчаннях використовує три великих десантних кораблі, які здатні доставити цілий десантний батальйон туди, куди Росія захоче. Тому переміщення таких кораблів у Балтійському морі викликає велику тривогу", - зазначив Луйк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.