Зеленський доручив МЗС домовитися із партнерами про "подолання наслідків" рішення КСУ

Субота, 31 жовтня 2020, 17:59

Міністерство закордонних справ ініціює взаємодію з міжнародними партнерами задля подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду. 

Про це у суботу заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомляє "Європейська правда".

За його словами, відповідне доручення дав президент Володимир Зеленський.

Читайте також
Конституційне оздоровлення: як Молдові та Вірменії вдалося перезавантажити КС

"На доручення президента України МЗС ініціює взаємодію з міжнародними партнерами задля подолання негативних наслідків рішення Конституційного Суду та відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні", - повідомив Кулеба у своєму Twitter.

У коментарі "ЄвроПравді" Кулеба пояснив, що МЗС комунікуватиме із партнерами пошук рішення з кризи, що склалася.

За його словами, суспiльство і міжнародні партнери України підтримали першочергові швидкі кроки президента, РНБО та уряду з відновлення повноцінної діяльності системи декларування.

"Під гільйотиною КСУ опинилася низка ключових для розвитку України реформ, європейська та євроатлантична інтеграція України. Для всіх очевидно, що так як є тривати надалі не може. 

Зараз парламент має знайти системне рішення для відновлення доброчесності конституційного правосуддя та дотримання верховенства права в Україні. МЗС комунікуватиме з нашими партнерами, які стоятимуть поруч з нами на цьому шляху", - пояснив глава МЗС.

Нагадаємо, раніше низка міжнародних партнерів заявили, що рішення КС поставило під сумнів міжнародні зобов'язання України.

Водночас у Європарламенті привітали першу реакцію президента Зеленського щодо цього питання.

У відповідності до аналізу ЄвроПравди, рішення, оприлюднене КС 28 жовтня, у разі безумовного виконання було би здатне завдати непоправної шкоди євроінтеграції України. Детальніше про це у редакційній статті "Корупційний суд України: чому скандальне рішення КС руйнує не тільки безвізовий режим"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.