В ЄС показали дані про вплив пандемії на смертність у 2020 році

Вівторок, 16 лютого 2021, 14:24

У країнах ЄС за березень-листопад 2020 року померли на 450 тисяч людей більше, ніж зазвичай - ймовірно, у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Євростат.

Так звана "надлишкова смертність" у березні-листопаді загалом для країн блоку склала понад 450 тисяч, порівняно з тим самим періодом у 2016-2019 роках. 

У Швеції в листопаді було найбільше смертей за 102 роки з часів "іспанки"

Перший пік надлишкової кількості смертей припадає на квітень 2020 року - на 25% більше, порівняно з середніми показниками квітня у 2016-2019 роках.  

Після цього кількість надлишкових смертей помітно знизилася і знов почала зростати у серпні-вересні, що збігається з початком другої хвилі епідемії у багатьох країнах.

У вересні надлишкова смертність у ЄС була вищою на 8%, у жовтні - на 17%, та у листопаді - на 40%, що стало другим і найвищим піком.

 
Джерело: Євростат

Надлишкова смертність спостерігалася у всіх країнах ЄС, але масштаби та періоди, на які припадало зростання, суттєво відрізнялися залежно від країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?