У Британії в рамках першого у світі дослідження коронавірусом заразять 90 добровольців

Середа, 17 лютого 2021, 13:56

Британський орган з питань етики клінічних випробувань дав дозвіл на перше у світі дослідження, яке передбачає зараження добровольців коронавірусом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

У дослідженні візьмуть участь до 90 ретельно відібраних, здорових дорослих добровольців віком від 18 до 30 років, які будуть піддані дії коронавірусу в безпечному та контрольованому середовищі.

Початкове випробування має на меті встановити найменшу кількість вірусу, необхідну для інфікування, дослідити імунну відповідь організму і те, як вірус передається від людини до людини.

Медики та науковці будуть ретельно стежити за піддослідними цілодобово після контакту з вірусом. Для зараження використовуватимуть варіант вірусу, який циркулював у Британії минулого року, а не той, що з’явився нещодавно.

Охочим взяти участь було запропоновано висловити свою зацікавленість на вебсайті Covid Challenge.

Дослідження було підтримане інвестицією уряду Британії у розмірі 33,6 млн фунтів стерлінгів.

Подібні випробування не є новинкою. Раніше цей підхід зіграв певну роль у розробці методів лікування інших захворювань від холери до грипу.

Представник британського уряду Квасі Квартенг заявив, що дослідження стане важливим елементом у боротьбі з коронавірусом.

"Хоча спостерігається дуже позитивний прогрес у розробці вакцин, ми хочемо знайти найкращі та найефективніші вакцини для довгострокового використання", - сказав він.

Головний дослідник доктор Кріс Чіу з Імперського коледжу в Лондоні сказав: "Ми просимо добровольців віком від 18 до 30 років долучитися до цього дослідження та допомогти нам зрозуміти, як вірус заражає людей і як він так успішно поширюється".

"Наша кінцева мета - встановити, які вакцини та методи лікування найкраще підходять для боротьби з цією хворобою, але нам потрібні волонтери, які підтримуватимуть нас у цій роботі", – додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.