Наступник Меркель у партії відкрито підтримав європейську перспективу України

Понеділок, 8 лютого 2021, 21:28

Армін Лашет, який очолив найпотужнішу партію Німеччини, Християнсько-демократичний союз (ХДС), вважає необхідним надати України перспективу членства в ЄС.

Про це Лашет заявив у інтерв'ю німецькому виданню Internationale Politik.

У розмові, що стала його першим після обрання інтерв'ю, присвяченим питанням зовнішньої політики, політик зробив декілька заяв про посилення підтримки України. Зокрема, він підтримав збереження санкцій проти РФ та подальше зближення України з ЄС

Як відомо, у січні партія ХДС, членом якої є також чинний канцлер Ангела Меркель, завершила вибори нового очільника. Переміг Армін Лашет, який має імідж прихильника співпраці з РФ (детальніше у статті Друг Росії на чолі партії Меркель: чого чекати від змін у головній політсилі Німеччини).

Однак у відповіді на пряме запитання про свою проросійськість категорично це заперечив і попросив "не навішувати ярлики".

Як підтвердження своїх слів, він  заявив, що критикує РФ за "незаконну анексію Криму, збройні сили на Сході України, за отруєння та ув'язнення Навального", а також напряму заявив про "підтримку санкції ЄС проти Росії, оскільки ми (Німеччина та ЄС) не можемо сприйняти порушення кордонів та використання сили проти інших держав у Європі".

Згодом у розмові Лашета спитали про перспективу членства України і він оголосив про підтримку цієї ідеї.

"Це питання зараз не піднімається. Але у нас є великий інтерес у стабільності, суверенітеті та модернізації України, тож ми маємо підтримати Україну на її складному шляху та відкрити їй європейську перспективу", - заявив Лашет. Необхідно зауважити, що від чинної канцлерки Меркель таких заяв досі не лунало.

Водночас Армін Лашет висловився за добудову "Північного потоку-2", який він вважає "економічним проєктом", та наголосив, що у разі його запуску в експлуатацію мають бути враховані геополітичні інтереси України

Детальніше про зміни у Німеччині читайте в статті Павла Клімкіна "Кінець "епохи Меркель": чи зможе Україна зберегти підтримку Берліна"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"