Британія і США обговорили дестабілізаційні дії Кремля довкола України

Неділя, 11 квітня 2021, 14:05

Міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб та держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові, серед іншого, обговорили останню діяльність Росії довкола України. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це вони повідомили після розмови. 

"Британія і США рішуче засуджують російську кампанію з метою дестабілізувати ситуацію в Україні. Секретар Блінкен і я погодилися, що Росія повинна негайно зменшити напругу і діяти згідно з міжнародними зобов’язаннями, на які погодилася у рамках ОБСЄ. Наша підтримка суверенітету України залишається непохитною", - заявив Домінік Рааб. 

Ентоні Блінкен пише, що сторони "погодилися щодо важливості підтримки України на тлі односторонніх провокацій РФ" та наголосили, що Москва має припинити нарощування військових сил та провокаційну риторику. 

Як повідомлялося раніше, Німеччина та Франція в ОБСЄ дорікнули Росії у тому, що вона не надала належних пояснень нарощуванню військ на кордонах з Україною та в ухиленні від зустрічі в рамках ОБСЄ, на якій могла б прояснити свої дії.

"Якщо Росії немає чого приховувати - вона могла б без проблем пояснити, які війська перекидаються, куди і з якою метою", - додала від себе міністр оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер.

Голова фракції "Європейської народної партії" у Європарламенті заявив, що Кремлю варто пригрозити жорсткими санкціями аж до відключення SWIFT у разі продовження ескалації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.