У Дубліні пропонують Лондону спеціальну зустріч через загострення в Північній Ірландії - ЗМІ

Неділя, 11 квітня 2021, 15:41

Ірландія пропонує Великій Британії провести спеціальну кризову зустріч через зростання напруги у Північній Ірландії, проте уряд Бориса Джонсона стримано ставиться до такої ідеї.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє The Guardian з посиланням на джерела.

В Ірландії переконані, що останні події - кілька ночей безладів на вулицях та проблеми у відносинах між партіями Північної Ірландії - натякають на необхідність негайної зустрічі урядів обох країн. 

Північна Ірландія: поліція застосувала водомети для розгону протестів

"У Дубліні вважають, що політичне лідерство для стабілізації ситуації зараз не візьмуть на себе у Північній Ірландії - це мають зробити два уряди. Дублін вважає, що така зустріч була б дуже видимим способом надати людям впевненості", - сказав співрозмовник видання. 

В Ірландії пропонують провести її у Північній Ірландії за участі британського держсекретаря Північної Ірландії Брендона Левіса і міністра закордонних справ Ірландії Сімона Ковіні, та обговорити на цій зустрічі питання, які призвели до напруги, включно з проблемами із торгівлею і кордоном, що виникли внаслідок Brexit.

Джерела видання кажуть, що Лондон не бажає погоджуватися з міркувань, що це могло б тільки розлютити юніоністів - прихильників того, щоб Північна Ірландія лишалася у складі Британії - оскільки це сприйняли б як надмірне втручання Дубліна у справи Північної Ірландії. 

Напередодні прем’єр Ірландії Майкл Мартін заявив, що політичні лідери мають не допустити, аби Північна Ірландія "знову перетворилася на місце вбивств і політичної незгоди". 

У восьму ніч заворушень, в районі на півночі Белфаста отримали травми декілька правоохоронців. Автомобіль поліції протаранили палаючим авто, також підпалили декілька контейнерів посеред дороги.

Заступниця першого міністра Ірландії Мішель О’Нейл заявила, що вважає за необхідне залучити до врегулювання питання обидва уряди як співгарантів угоди Страсної п’ятниці. 

Британський держсекретар Північної Ірландії Левіс у п’ятницю прибув до Белфаста для термінових перемовин з лідерами п’яти партій.

Одним з ключових факторів загострення стало невдоволення юніоністів частиною угоди про Brexit - протоколом щодо Північної Ірландії, який де-факто створив митний кордон між нею та рештою Британії, аби зберегти "прозорий" кордон між двома частинами острова Ірландія. Це є частиною угоди Страсної п’ятниці 1998 року, що поклала край багаторічному конфлікту у регіоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.