Правляча партія Грузії погодилась на план виходу з політичної кризи, запропонований ЄС

П'ятниця, 16 квітня 2021, 17:20

Правляча партія "Грузинська мрія" заявила про підписання плану виходу з кризи, запропонованого посередником ЄС Крістіаном Даніельсоном.

Як повідомляє Interpressnews, про це заявив спікер парламенту Грузії Арчіл Талаквадзе на брифінгу в офісі партії. 

"Ми публічно підписуємо створений під егідою ЄС та президента Євроради Шарля Мішеля документ… На фінальній зустрічі діалогу ми зафіксували принципову готовність підписати його, про що у своїх коментарях казали і низка опозиціонерів, але досі не підписували його, тому що ми очікували від опозиції зустрічних кроків", - заявив Талаквадзе. 

Талаквадзе зазначив, що документ не передбачає дострокових парламентських виборів, як того хотіла опозиція, і це є підтвердженням того, що ЄС вважає легітимним чинний парламент. 

Він заявив, що підписання документа є демонстрацією відповідальності "Мрії" перед громадянами Грузії і міжнародними партнерами, і тепер черга за опозицією. 

Нагадаємо, політична криза в Грузії триває вже майже п'ять місяців. Після парламентських виборів 31 жовтня 2020 року засідання парламенту відвідують тільки шестеро з шістдесяти опозиційних депутатів, а решта відмовляються входити до парламенту і вимагають дострокових виборів.

За особистою вказівкою глави Євроради Шарля Мішеля дипломат Крістіан Даніельсон в березні двічі відвідав Тбілісі для сприяння у врегулюванні кризи. Він провів кілька зустрічей як з представниками влади, так і опозиції, проте досі зусилля Брюсселя не дали результату.

Детальніше про шлях виходу з кризи, запропонований ЄС, у статті: План дій для Грузії: як ЄС йде проти партії Саакашвілі у подоланні кризи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".