У ЄС застерегли Додона щодо тиску на КС Молдови і європейських дипломатів

Вівторок, 20 квітня 2021, 11:38

У Європейській комісії зазначили, що рішення Конституційного суду Молдови про наявність підстав для розпуску парламенту є шляхом до виходу з інституційної кризи, та наголосили, що тиск на суддів з приводу такого рішення неприпустимий. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано.

"Рішення суду КС, ухвалене минулого тижня, відкрило чіткий шлях для виходу із тривалої інституційної кризи. ЄС очікує, що всі політичні гравці будуть поважати його. Атаки на КС і європейських дипломатів є неприйнятними і відволікають увагу від необхідності реальних реформ", - заявив Петер Стано. 

Нагадаємо, Конституційний суд підтримав Маю Санду щодо розпуску парламенту і постановив, що законодавчий орган дійсно потрібно розпустити як такий, що не може сформувати уряд. Рішення КС оскаржити неможливо. 

Мая Санду добивається розпуску парламенту вже декілька місяців, тоді як експрезидент Ігор Додон та його союзники намагаються завадити їй у цьому. 

"Партія соціалістів" Додона заявила, що подаватиме у парламент проєкт постанови, в якій хочуть констатувати узурпацію влади трьома суддями КС, а також постановити, що ці судді порушили присягу перед парламентом та мають піти у відставку.

За кілька днів "соціалісти" виступили з вимогою відставки Маї Санду і проведення дострокових виборів глави держави.

Детальніше про події у Молдові - у відеоблозі "Європейської правди": 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?