Збиття літака МАУ в Ірані було терористичним актом - суд Канади

П'ятниця, 21 травня 2021, 07:51

Збиття літака "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерана Іранською революційною гвардією було навмисним терористичним актом.

Таке рішення виніс Верховний суд канадської провінції Онтаріо, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Global News.

Суддя Едвард Белобаба встановив, що "на основі балансу ймовірностей ракетні атаки на рейс 752 були умисними".

"Позивачі довели, що збиття обвинуваченими рейсу 752 було актом тероризму і являє собою "терористичну діяльність"", - додав суддя.

У своєму рішенні суддя суду Онтаріо спирався на думки двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Революційна гвардія "знала, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і цілеспрямовано збив його з метою знищення".

Суддя виніс рішення проти Ірану за цивільним позовом, поданим чотирма сім'ями загиблих на борту рейсу 8 січня 2020 року.

Іран отримав судові папери, але не захищався в судовому процесі. У справі обвинуваченими серед інших фігурують Іран, Революційна гвардія, Збройні сили Ірану та верховний керівник Алі Хаменеї

Рішення фактично дозволяє сім'ям у Канаді вимагати від Ірану відшкодування збитків.

На борту літака МАУ загинули усі 176 пасажирів та екіпаж, у тому числі 55 громадян Канади та 30 постійних мешканців країни.

Нагадаємо, глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф визнав, що іранські військові від початку знали, що це вони збили літак "Міжнародних авіаліній України", але вимагали приховувати цей факт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?