У Німеччині вдруге скасували Октоберфест, попри кампанію вакцинації

Вівторок, 4 травня 2021, 10:37

Всесвітньо відомий фестиваль пива Октоберфест, що проходить у Мюнхені, заздалегідь скасували вже другий рік поспіль - попри загальну надію на те, що скоро ефект від вакцинації дозволить поступово повертатися до нормального життя.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Deutsche Welle.

Прем’єр Баварії Маркус Зьодер сказав, що ухвалив таке рішення "з тяжким серцем" разом з мером Мюнхена Дітером Райтером.

Єврокомісія пропонує дозволити в’їзд в ЄС вакцинованим туристам

Фестиваль, що приваблює до столиці Баварії тисячі гостей з усього світу, мав би відбуватися з 18 вересня до 3 жовтня. 

Зьодер пояснив, що Октоберфест - "найглобальніший" фестиваль, і оскільки пандемія ще далеко не під контролем, настільки масового зібрання людей не можна дозволити, тому що у фестивальній атмосфері забезпечити повагу до заходів безпеки практично неможливо.

"Ситуація надто непевна. Уявіть, якщо ця подія стане осередком великого спалаху коронавірусу. Це б назавжди заплямувало бренд фестивалю, і ми не хочемо такого сценарію", - пояснив він.

Схожу думку висловив і керівник фестивалю Клеменс Баумгартнер, заявивши, що це "абсолютно правильно не лише з міркувань охорони здоров’я, але й доброї репутації Октоберфесту як безпечного фестивалю". Він висловив сподівання, що у 2022 році фестиваль нарешті зможе відбутися.

Мер Мюнхена сказав, що скасування фестивалю є великим ударом для багатьох людей, яким подія дозволяла заробити значні кошти. Останній Октоберфест у 2019 році приніс у місцеву економіку близько 1,2 млрд євро.  

Октоберфест проводиться вже більше 200 років і в останні роки за весь період свята збирав до 6 млн гостей з усього світу. За свою тривалу історію Октоберфест неодноразово скасовувався - свята не було у роки Другої світової війни та 1946-48 роках, а також під час спалаху холери у 1854 році, коли в Мюнхені померли тисячі людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".