У Мадриді проходять місцеві вибори, що можуть вплинути на ситуацію в країні загалом

Вівторок, 4 травня 2021, 11:29

У Мадриді 4 травня проходять вибори до регіонального законодавчого органу, результат яких може вплинути на політичну ситуацію в Іспанії загалом.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters та DPA.

Соцопитування прогнозують перемогу попередній лідерці регіону Ізабель Діас Аюзо, представниці опозиційної консервативної Народної партії (PP). Останнім часом вона відзначилася опором лівоцентристському центральному уряду у питаннях боротьби з епідемією коронавірусу, відмовляючись закривати ресторани й бари, чим завоювала прихильність багатьох жителів регіону. 

Критики закидають Аюзо нехтування здоров’ям людей на користь інтересів бізнесу.

Столичний регіон, де проживає близько 7 млн з 47 млн населення Іспанії, фіксує вищі показники заражень, ніж країна загалом - 369 проти 223 на 100 000 населення. У Мадриді також найвище в країні навантаження на "коронавірусні" реанімації.

"Народна партія" контролює столичний регіон останні 26 років і у разі впевненої перемоги на цих виборах вочевидь зміцнить свої позиції на національному рівні. 

За результатами опитувань громадської думки, РР ймовірно отримають більше 40% голосів та подвоять кількість мандатів, порівняно з 2019 роком. Проте і в такому разі їм може знадобитися союз із крайньою правою Vox, щоб сформувати регіональний уряд.

Правоцентристська Ciudadanos ("Громадяни"), яка колись разом з РР формувала регіональний уряд, може взагалі не отримати місць і зникнути з політичного ландшафту. 

Тим часом прем’єр Іспанії Педро Санчес, який представляє соціалістичну партію PSOE, заявив, що така коаліція у Мадриді ставить під загрозу демократію в усій країні. Ліва партія Unidas Podemos, коаліційні партнери PSOE в центральному уряді, навіть вдалися до гасла "Фашизм або демократія". 

Як повідомляє іспанська El Mundo, вранці ще до початку голосування на деяких дільницях сформувалися черги.

Голосування проходить з посиленими заходами безпеки у зв’язку з епідемією коронавірусу. Кількість голосів, відданих поштою, зросла на 41%, порівняно з попередніми виборами у травні 2019 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".