На кордоні з Польщею почали вакцинувати українських трудових мігрантів і студентів 

П'ятниця, 11 червня 2021, 13:36

У Польщі неподалік чотирьох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні з 10 червня почали вакцинувати українців та інших іноземців з-за меж ЄС, які їдуть на роботу до Польщі - але не безкоштовно.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на "Укрінформ", про це повідомили у медичному центрі "Медик" із Жешува, який організовує акцію добровільного щеплення українців після перетину кордону.

Пункти щеплення розгорнули одразу у місцях перетину кордону біля пунктів пропуску "Медика-Шегині", "Гребенне-Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин". У пункті пропуску "Корчова-Краківець" вакцинуватися можна буде у мобільному пункті щеплень, розгорнутому в пункті обслуговуванні пасажирів "Замєхув" (MOP Zamiechow) за 30 км від кордону.

 
Фото: Укрінформ

Пункти тестування на коронавірус та вакцинації працюють цілодобово. 

З датою початку роботи у ще двох пунктах, "Долгобичув-Угринів" та "Будомєж-Грушів", поки не визначилися.

За словами польських медиків, за відсутності черг процес обслуговування однієї людини у такому пункті займає 30-40 хвилин: близько 15 хвилин на тест і ще 15 - на заповнення анкети, отримання електронного направлення і вакцинації.

 
Фото: Укрінформ

Окрім українців, які їдуть на роботу у Польщу і мають підтверджувальні документи (дозвіл на працю, заява працедавця про намір працевлаштувати іноземця), у таких пунктах вакцинуватимуть також студентів, які навчаються в Польщі.

У центрі "Медик" повідомили, що в пунктах пропонують усі вакцини, зареєстровані у ЄС - Pfizer, AstraZeneca, Moderna і Janssen (Johnson & Johnson). 

Водночас, як повідомили агентству особи, які у четвер вакцинувалися в одному з цих тимчасових пунктів, їм запропонували вибір між Pfizer та AstraZeneca. Другу дозу згодом можна отримати у будь-якому місці, не прив’язуючись до місця першої вакцинації.

Загальна процедура тестування та подальшого щеплення у такому пункті коштує іноземцю 130 злотих (близько 1 тисячі гривень), але сама вакцина є безкоштовною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.