Брюссель заборонить дизельні авто з 2030 року, бензинові - з 2035-го

П'ятниця, 25 червня 2021, 17:04

Місто Брюссель планує заборонити дизельні автомобілі з 2030 року та бензинові транспортні засоби з 2035 року в рамках зусиль з покращення якості повітря та досягнення регіональних кліматичних цілей.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Politico.

Влада міста заявила, що створена у 2018 році зона з низьким рівнем викидів сприяла зменшенню викидів діоксиду азоту та твердих частинок від транспорту на 11% у регіоні Брюсселя.

"На жаль, незважаючи на ці покращення, більшість жителів Брюсселя все ще живуть у районах, де забруднення повітря перевищує рекомендовані ВООЗ межі здоров'я. Це забруднення в основному пов'язане з автомобільним транспортом", - заявили в мерії.

Відстоюючи заборону, яка охоплює також скутери та мотоцикли, Брюссель заявив, що наслідує приклад таких міст, як Амстердам, Париж, Лондон та Осло. Місто також планує запровадити "далекосяжні супутні заходи", включаючи інвестиції в громадський транспорт на суму понад 1 млрд євро.

"Брюссель масово інвестує в альтернативи приватному автомобілю", - заявила міністр мобільності Брюсселя Елке Ван ден Брандт.

Політику ще потрібно обговорити з іншими регіональними урядами з метою її введення в дію до кінця року.

Для підтримки переходу на електромобілі уряд Брюсселя також прагне створити мережу з 22 000 загальнодоступних пунктів зарядки до 2035 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.