Росія заявила про невизнання Високого предcтавника міжнародної спільноти у Боснії і Герцеговині

Субота, 14 серпня 2021, 09:54

Посольство РФ у Боснії і Герцеговині випустило дипломатичну ноту, в якій заявило, що не вважає Крістіана Шмідта новим Високим представником міжнародної спільноти у БіГ.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Балканський оглядач" та РТРС.

Редакція РТРС повідомила, що отримала підтвердження цього від посольства. 

У ноті зазначається, що Росія відмовляється визнати Шмідта на тій підставі, що його кандидатура не була офіційно затверджена Радою Безпеки ООН.

Республіка Сербська також заявила про невизнання Шмідта Високим представником, заявивши, що він не був обраний згідно з додатком 10 Дейтонської мирної угоди, та що його призначення не затвердив Радбез ООН.

Високий представник у Боснії і Герцеговині – посада-орган, створений для виконання Дейтонської мирної угоди. Ця посадова особа від імені міжнародної спільноти має здійснювати нагляд за виконанням цивільних аспектів мирної угоди.

Зокрема, він може виносити тимчасові рішення, обов'язкові для виконання в усій БіГ, та ухвалювати  кадрові  рішення

Крістіана Шмідта призначили на цю посаду у травні, офіційно він почав працювати з 1 серпня. 

Його повноваження визнають всі учасники  мирного процесу в Боснії і Герцеговині, крім Росії та Республіки  Сербської, якіі вважають, що посаду верховного представника потрібно скасувати. 

Нагадаємо, в кінці липня боснійські серби заявили про бойкот загальнодержавних органів Боснії і Герцеговини через запровадження попереднім Високим представником Валентином Інцко кримінальної відповідальності за заперечення геноциду в Сребрениці та за глорифікацію воєнних злочинців. 

Читайте також: Українські миротворці проти друзів Путіна: як розпалюють новий конфлікт у Боснії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.