Греція завершила будівництво 40-кілометрової огорожі на кордоні з Туреччиною

Субота, 21 серпня 2021, 12:54

Греція заявила, що завершила будувати огорожу на кордоні з Туреччиною довжиною 40 км, і нова система спостереження діє, щоб запобігти спробам прохачів притулку потрапити до Європи після захоплення талібами Афганістану.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ekathimerini.

Події в Афганістані розпалили побоювання в Європейському Союзі щодо повторення кризи біженців 2015 року, коли майже мільйон людей, які рятувалися від війни та бідності на Близькому Сході та за його межами, переправилися до Греції з Туреччини, а потім вирушили на північ до заможніших держав.

Греція перебувала на передовій цієї кризи і заявила, що її прикордонні війська у стані підвищеної готовності, щоб переконатися, що вона знову не стане воротами Європи.

Криза в Афганістані створила "можливості для потоків мігрантів",  сказав грецький міністр захисту громадян Міхаліс Хрисохоідіс, відвідавши у п'ятницю регіон Еврос разом з міністром оборони та главою збройних сил.

"Ми не можемо пасивно чекати можливого напливу. Наші кордони залишатимуться безпечними і недоторканними", - сказав Хрисохоідіс.

Він заявив, що останніми днями було завершено розширення існуючого 12,5-кілометрового паркану, а також високотехнологічної автоматизованої електронної системи моніторингу.

Приїзд мігрантів до Греції, як сухопутним, так і морським шляхом, загалом сповільнився з 2016 року, коли ЄС уклав угоду з Туреччиною щодо припинення потоків в обмін на фінансову підтримку.

Прем'єр-міністр Киріакос Міцотакіс і президент Туреччини Таїп Ердоган обговорили Афганістан в п'ятницю.

Греція та Туреччина, союзники по НАТО та історичні суперники, давно розходяться у питаннях мігрантів та територіальних претензій у східному Середземномор’ї.

Греція посилила свою міграційну політику в останні місяці, відгородивши свої табори мігрантів та оголосивши загальноєвропейські тендери на будівництво двох об’єктів закритого типу на островах Самос і Лесбос, неподалік від Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.