Єврокомісія позивається проти Польщі до Суду ЄС через ситуацію з регулятором телекомунікацій

Четвер, 23 вересня 2021, 16:12

Єврокомісія подала позов до Суду ЄС проти Польщі у зв’язку зі змінами до законодавства, які вважає підривом незалежності національного регулятора телекомунікаційної сфери - Офісу електронних комунікацій (UKE).

Як пише "Європейська правда", про це повідомили у Єврокомісії.

Єврокомісія вважає, що Польща порушила правила ЄС щодо незалежності цього органу. 

Зазначається, що у травні 2020 року Польща через термінову процедуру змінила деякі положення закону щодо телекомунікацій, що стосувалися призначення і звільнення керівників Офісу, та звільнила керівника, повноваження якого мали би тривати до вересня 2021 року. 

За правилами ЄС, обставини, що можуть призвести до дострокового звільнення керівника регуляторного органу, повинні визначатися до того, як він заступає на посаду - оскільки це є запобіжником від політичного тиску на регулятора. 

Єврокомісія зазначає, що обмін повідомленнями з Польщею на попередніх етапах процедури, що триває з липня 2020 року, не допоміг вирішити питання. 

"Комісія вважає надані Польщею пояснення незадовільними і такими, що не відповідають вимогам Європейського кодексу щодо електронних комунікацій… У підсумку Єврокомісія вирішила звернутися до Суду ЄС", - зазначають у повідомленні.

Нагадаємо, днями Суд ЄС зобов'язав Польщу сплачувати Європейській комісії щоденну пеню у розмірі 500 тисяч євро, оскільки вона не припинила видобуток бурого вугілля на шахті Турув, про що просила Чехія. Прем'єр Польщі заявив, що країна не може виконувати це рішення, посилаючись на важливість шахти для енергопостачання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.