YouTube заблокував два німецькомовних канали RT, Росія пригрозила помстою

Середа, 29 вересня 2021, 10:56

YouTube заблокував без права на відновлення акаунти двох німецькомовних проєктів російської пропагандистської RT, RT DE і Der Fehlende Part, у зв’язку з чим російське МЗС пригрозило симетричними заходами щодо німецьких ЗМІ в Росії.

Про це повідомляє "Європейська правда".

28 вересня стало відомо, що на платформі YouTube  були заблоковані два німецькомовні проєкти RT. Відеохостинг пояснив, що канали порушили його політику про дезінформацію щодо коронавірусу.

"У YouTube завжди були чіткі вказівки, які визначають, що дозволено на платформі", - цитує агентство Reuters представника медіаплатформи.

Спочатку німецькомовний канал RT DE отримав попередження через завантаження контенту, який порушує політику YouTube про дезінформацію щодо COVID. Це призвело до призупинення прав на розміщення контенту на платформі на тиждень.

Читайте також
G7 може створити механізм протидії пропаганді РФ та Китаю

Після цього російський мовник намагався використати канал Der Fehlende Part, щоб обійти заборону на завантаження. В результаті обидва канали були заблоковані за порушення умов використання YouTube.

Головний редактор RT Маргарита Симоньян назвала блокування каналів "справжньою медійною війною, оголошеною державою Німеччина державі Росія". Вона сказала, що очікує від російської влади невідкладної заборони в Росії Deutsche Welle і закриття корпунктів ARD та ZDF.

Російське МЗС назвало блокування "безпрецедентною інформаційною агресією" з боку YouTube, яка була здійснена "за очевидного потурання, а то й за наполяганням німецької сторони".

Читайте також
Пандемія в допомогу: як змінилася російська пропаганда в країнах Балтії

На думку російського міністерства, блокування каналів є "очевидним проявом цензури і придушенням свободи вираження думок".

"Не викликає жодних сумнівів, що на подібні неправомірні дії щодо медіапроєкту, який займає четверту сходинку рейтингу популярності німецькомовних ЗМІ в категорії "Новини і політика", хостинг "Ютюб" пішов при гласній та негласній підтримці німецької влади і місцевих ЗМІ, які без сорому і практично відкрито піддавали кореспондентів російських мовників багаторічному цькуванню", - заявило російське міністерство.

МЗС РФ вважає "не тільки доречним, але і необхідним" вжити симетричні заходи щодо німецьких ЗМІ в Росії, які були "неодноразово викриті в участі у втручанні у внутрішні справи нашої країни".

Міністерство звернеться до компетентних відомств Російської Федерації з пропозицією про розробку та прийняття щодо хостингу YouTube і німецьких ЗМІ заходів у відповідь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.