Суд ЄС став на бік французьких виробників шампанського в суперечці щодо назви мережі барів

Четвер, 9 вересня 2021, 14:15

Суд ЄС підтримав у четвер французьких виробників шампанського, які стверджували, що їх захист відповідно до законодавства ЄС виходить за рамки заборони конкурентам-виробникам ігристих вин наносити слово "шампанське" на свої пляшки.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Французька Асоціація виробників шампанського (CIVC) прагне заборонити мережі тапас-барів в Іспанії використовувати слово "шампанільйо", іспанську назву "маленького шампанського", на вивісках та в соціальних мережах.

Господарський суд Барселони відхилив вимоги CIVC, оскільки знак "шампанільйо" мав на меті позначити не алкогольний напій, а скоріше приміщення для громадського харчування, де не продається шампанське, а отже, інші продукти, крім тих, що захищені.

CIVC подала апеляцію до провінційного суду Барселони. Цей суд звернувся до Суду ЄС з проханням дати вказівки щодо того, чи географічні зазначення, такі як шампанське, стосуються послуг та продуктів.

У Суді ЄС заявили, що вони дійсно стосуються послуг та мають на меті гарантувати якість через географічне походження та запобігти третім сторонам, які прагнуть отримати прибуток від репутації, яку мають такі продукти.

Суд ЄС постановив, що використання такої назви створило достатньо чіткий та прямий зв’язок у свідомості середньостатистичного європейського споживача, який „досить добре поінформований, розумно спостережливий та обачний".

Судді Суду ЄС сказали, що провінційний суд у Барселоні повинен прийняти остаточне рішення у цій справі, беручи до уваги роз’яснення суду ЄС.

Група французьких виробників шампанського також оскаржує новий російський закон, який змушує іноземних виробників вказувати на своїх плашках назву "ігристе вино", тоді як термін "шампанське" можуть використовувати лише російські виробники.  

Читайте також: Не час пити шампанське: чи загрожує Росії новий торговий конфлікт з ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.