Затриманого в Німеччині турка запідозрили у стеженні за гюленістами - ЗМІ

П'ятниця, 1 жовтня 2021, 13:49

Федеральна прокуратура Німеччини запідозрила у шпигунстві на користь турецьких спецслужб громадянина Туреччини, в якого виявили списки німецьких турків-симпатиків руху Фетхуллаха Гюлена. 

Про це повідомляє Spiegel, посилаючись на джерела, знайомі зі справою, пише "Європейська правда".

Підозрюваний - та сама особа, 40-річний Алі Д., задля якого проводили спецоперацію в готелі Дюссельдорфа 17 вересня та евакуювали близько 500 сторонніх людей. На той момент причиною стали підозри щодо порушення законодавства щодо зброї.

Згодом запідозрили, що затриманий стежив за турками з Кельна, яких Туреччина вважає прихильниками руху Гюлена. За інформацією видання, у чоловіка після затримання знайшли несправжню зброю, але справжні патрони, а також знайшли списки нібито гюленістів - з іменами та іншими персональними даними. В прокуратурі Карлсруе вважають, що затриманий турок може бути агентом спецслужби MIT. 

Людей, які фігурували у списках, попередили про ризик. 

Читайте також
Ердоган поскаржився, що напруга з США за Байдена стала більшою, ніж за Обами і Трампа

За інформацією Spiegel, висновки про ймовірну співпрацю зі спецслужбою Туреччини зробили після аналізу листування з телефона затриманого.  

У Туреччині рух ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена вважається терористичною організацією. Колись він був союзником Ердогана і допоміг релігійній консервативній Партії справедливості і розвитку (ПСР) турецького президента прийти до влади. Але після цього союзники розійшлися.

Після невдалої спроби військового перевороту у 2016 році Ердоган поклав відповідальність за нього на рух Гюлена та почав масштабні переслідування його прихильників або тих, кого вважали такими. За звинуваченнями у зв’язках з Гюленом з державних посад звільнили близько 130 000 осіб.

Гюлен, який з 1999 року живе в добровільному вигнанні в США, свою причетність заперечує.

Туреччина неодноразово просила Німеччину вжити заходів щодо гюленістів, які нібито перебувають на території країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.