Швеція створює перший в ЄС стартовий майданчик для супутників

Вівторок, 12 жовтня 2021, 10:26

Космічний центр Esrange на півночі Швеції стане першим майданчиком для розробки ракетних технологій і запуску супутників в Європейському Союзі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Цей об'єкт, розташований неподалік від міста Кіруна, повинен бути готовий до роботи до літа 2022 року. Космічний центр, розташований приблизно в 200 км на північ від Полярного кола, був заснований в середині 1960-х років. З того часу це місце активних досліджень.

Його інфраструктура оновлювалася з 2015 року і тепер буде завершена за допомогою кредитної угоди на 12 мільйонів євро з Північним інвестиційним банком і державною Шведською космічною корпорацією (SSC).

Будуть модернізовані ракетно-випробувальні комплекси та розроблені наземні технології зв'язку з супутниками.

Нові інвестиції зроблять Швецію однією з приблизно десятка країн світу з власної супутниковою інфраструктурою.

"З появою нового космодрому він, швидше за все, стане першим стартовим майданчиком на материковій частині Європи, який надасть космічним компаніям платформу для розробки ракетних технологій наступного покоління і запуску своїх супутників", - сказав представник Шведської космічної корпорації Філіп Польссон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.