ЄС боротиметься з підробленим китайським медом новими правилами маркування

Середа, 13 жовтня 2021, 10:08

Євросоюз змінить правила маркування харчових продуктів, щоб зупинити потрапляння підробленого китайського меду на ринки країн-членів.

Про це домовилися міністри сільського господарства країн ЄС і єврокомісар з сільського господарства, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Мед - один з продуктів, який найчастіше фальсифікують, і бджолярі ЄС давно скаржилися на недобросовісну конкуренцію з низькоякісним медом, виробленим у промислових масштабах у Китаї, найбільшому в світі виробнику меду.

Там виробники меду зазвичай додають цукровий сироп - практика, яка не відповідає стандартам ЄС, але її важко виявити.

Поточні правила маркування меду ЄС вже вимагають, щоб на етикетці була вказана країна походження ЄС, але коли йдеться про суміші меду з різних країн, категорії розпливчасті - просто вказується ЄС, країни, що не входять в ЄС, або суміш.

Прагнення до "докладного і однозначного" маркування медових сумішей було ініційовано Францією, Португалією і особливо Словенією, країною бджолярів-любителів, яка використала своє головування в ЄС, щоб висунути це питання на порядок денний.

Міністр сільського господарства Словенії Йоже Подгоршек заявив, що комісар ЄС з сільського господарства Януш Войцеховський "визнав необхідність внесення поправок до правил маркування. Те ж саме стосується країн-членів - переважна більшість з них висловили свою підтримку".

Словенія хоче, щоб країни походження медових сумішей були індивідуально вказані на етикетках.

Подгоршек не назвав Китай або будь-яку третю країну, але він є одним з найбільших експортерів меду в ЄС поряд з Україною, а підроблений китайський мед був предметом обговорення в Брюсселі протягом багатьох років.

Міністр сказав, що деякі країни ЄС також хочуть, щоб на новій етикетці було зазначено, яка частка меду в суміші надходить з кожної країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.