Спікера парламенту Грузії оштрафують за порушення в день виборів

Субота, 2 жовтня 2021, 15:52

Голова парламенту Грузії Каха Кучава заявив, що готовий заплатити штраф за порушення виборчого законодавства після того, як прийшов на дільницю у масці із символікою правлячої партії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Новости-Грузии".

Кучава одним із перших прийшов на свою дільницю, щоб зранку проголосувати на виборах в органи місцевого самоврядування. На його захисній масці була зображена символіка правлячої партії "Грузинська мрія", що є порушенням заборони агітації на дільниці.

Читайте також
МЗС Грузії: стратегічне партнерство країн не може бути в заручниках у Саакашвілі

Прессекретар Центральної виборчої комісії Грузії Хатуна Іоселіані підтвердила, що голова парламенту порушив правила агітації.

"Він прийшов в масці з символікою партії. У зв'язку з цим голова комісії буде діяти в рамках закону. Тут явне порушення правил агітації", - сказала Іоселіані.

Відповідно до закону, агітація на виборчій дільниці карається штрафом в розмірі 2 тисяч ларі - близько 670 доларів.

"Я дійсно не звернув уваги на те, яку надів маску. Факт, що це було порушенням. Знаю, що буде відповідне реагування і, як я розумію, мені доведеться заплатити штраф", - заявив Кучава.

Читайте також
Україна попросила Грузію допустити консула до Саакашвілі

Вже після проведення брифінгу в ЦВК було зафіксовано ще одне таке ж порушення - в масці з символікою партії на виборчій дільниці з'явився і кандидат в мери Тбілісі від правлячої партії "Грузинська мрія" Каха Каладзе. В ЦВК Грузії поки не оголосили про це порушення.

У Грузії 2 жовтня відбуваються місцеві вибори, які широко розглядаються як референдум про довіру до правлячої партії "Грузинська мрія".

Вибори вважалися вкрай важливими і суперечливими ще до того, як в країну нелегально прибув колишній президент і громадянин України Михеїл Саакашвілі, де його затримали і відправили до в’язниці 1 жовтня.

Читайте більше: Грузія на краю прірви: які наслідки матиме повернення Саакашвілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.