Канцлер Австрії закликав до швидкого вступу Західних Балкан до ЄС

Вівторок, 5 жовтня 2021, 16:06

Канцлер Австрії Себастьян Курц закликав ЄС дати балканським країнам реальну перспективу приєднання напередодні саміту ЄС-Західні Балкани.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

"Ми повинні продовжувати надавати західнобалканським державам надійну перспективу приєднання", - сказав Курц, додавши, що це буде охоплювати підтримку їх "економічно і в їх зусиллях щодо реформування".

Він також сказав, що підтримає пропозицію Словенії прийняти балканські країни в ЄС до 2030 року.

Курц заявив, що приєднання матиме вирішальне значення для безпеки і стабільності в Європі, оскільки вакуум в регіоні відкриє двері для інших країн, таких як Китай або Туреччина, які хочуть розширити свій вплив на континенті.

ЄС обіцяв країнам Західних Балкан перспективу приєднання понад 18 років тому, але переговори зайшли в глухий кут. Багато країн ЄС, в тому числі Франція і Нідерланди, виступають проти швидкого приєднання через побоювання повторення поспішного рішення по Болгарії і Румунії в 2007 році.

Болгарія зараз також блокує початок переговорів з Північною Македонією через мовну і культурну суперечку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Контрнаступ Саакашвілі: чи зможе ув'язнений експрезидент перемогти грузинську владу

Таких масштабних опозиційних мітингів Грузія не бачила вже багато років. Грузинська опозиція має шанс на реванш та звільнення експрезидента Саакашвілі.

Арешт у прямому ефірі: куди заведе Молдову нове протистояння

Після тривалого затишшя до Кишинева знову повернулися гучні протести. Арешт генпрокурора дав можливість проросійській опозиції піти у контрнаступ.

Не тільки "відкрите небо": 12 важливих домовленостей саміту Україна-ЄС

Можна говорити про зміну ставлення до Угоди про асоціацію з боку ЄС. Щодо оновлення УА є кілька новин, і всі вони позитивні...