В ЄС затвердили початок переговорів з Британією щодо угоди по Гібралтару

Вівторок, 5 жовтня 2021, 16:59

Рада ЄС затвердила мандат на переговори про укладення договору з Великою Британією про відносини Гібралтару з ЄС після Brexit.

Як повідомляє "Європейська правда", відповідну заяву розміщено на сайті Ради.

"Рада сьогодні ухвалила рішення, яке дозволяє початок переговорів щодо угоди між ЄС і Британією щодо Гібралтару, а також директиви щодо переговорів. На цій підставі Європейська комісія тепер може почати офіційні переговори зі Сполученим Королівством щодо Гібралтару", - йдеться в заяві.

Метою переговорів є укладення широкої і збалансованої угоди між ЄС і Британією щодо Гібралтару з урахуванням його особливого географічного розташування та особливостей.

Гібралтар не був включений у сферу дії Угоди про торгівлю та співробітництво, узгодженої між ЄС і Британією в кінці 2020 року.

31 грудня 2020 року Іспанія і Британія досягли домовленості про можливі рамки угоди по Гібралтару. На основі цього Іспанія запропонувала Комісії розпочати переговори щодо такої угоди на рівні ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Шантаж мігрантами: чи омине Україну гібридна атака Лукашенка

Міграційна криза на кордонах ЄС не слабшає. Хоча Лукашенку вдалося внести розкол у ЄС, Білорусь ризикує перетворитися на відстійник мігрантів.

Baltic Pipe: як Польща долає газову залежність від Росії

Мета Baltic Pipe — зменшити залежність Центральної Європи від Росії. Якщо все піде за планом, норвезький газ почне надходити до Польщі вже у жовтні 2022 року.

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...