Швеція зупиняє щеплення молодих людей вакциною Moderna

Середа, 6 жовтня 2021, 15:55

Швеція зупиняє використання вакцини Moderna від COVID-19 для людей, що народилися в 1991 році і пізніше, після повідомлень про можливі рідкісні побічні ефекти, такі як міокардит.

Про це оголосило шведське агентство з питань охорони здоров'я, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.

Агентство заявило, що дані вказують на поширення випадків міокардиту і перикардиту серед молодих людей, які були вакциновані.

Читайте також
ЄС вивчає можливість застосування третьої дози вакцини Moderna

"Зв'язок стає особливо очевидним, коли справа стосується вакцини Moderna Spikevax, особливо після другої дози", - йдеться в заяві агентства, у якій додається, що ризик розвитку цих побічних ефектів, утім, є дуже малим.

Агентство заявило, що тепер воно рекомендує молодим людям отримувати вакцину Comirnaty від Pfizer/Biontech.

У Швеції понад 81 тисяча людей, що народилися в 1991 році або пізніше, отримали першу дозу вакцини Moderna. Другу дозу цієї ж вакцини вони не отримають.

Раніше цього тижня шведське агентство з питань охорони здоров'я заявило, що люди у віці 12-15 років отримуватимуть тільки вакцину Pfizer/Biontech.

4 жовтня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) ухвалило позитивне рішення про застосування бустерної дози вакцини Pfizer/Biontech.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.