Кулеба: Україну можуть взяти в ЄС і НАТО з "недозавершеними реформами", якщо буде політичне рішення

П'ятниця, 5 листопада 2021, 14:21

Глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна може стати членом ЄС і НАТО під гарантії та обіцянки завершити необхідні реформи після набуття членства у випадку, якщо у цих блоках буде консолідоване політичне рішення щодо вступу України.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це глава МЗС заявив на форумі  "Re:Open Zakarpattia" у п’ятницю.

"Реформи дуже важливі, це однозначно, ніхто з цим не сперечається. Боротьба з корупцією - все правильно.

Але не треба нести на собі весь сум реформ. Якщо буде політичне рішення в Європейському Союзі і в НАТО: "Забираємо", то, по-перше, і нам буде набагато легше робити реформи, а, по-друге, нас візьмуть навіть з деякими недозавершеними реформами під гарантії і обіцянки, що вони будуть завершені вже після набуття членства", - сказав міністр.

Він закликав "бути реалістами і не заганяти себе в постійне коло приниження, що ми у всьому винні самі".

"Все не так, все набагато складніше. Треба працювати з партнерами, треба змінювати країну, треба робити все всередині країни, щоб вона ставала сильнішою. Але не можна вступити ні в ЄС, ні в НАТО, якщо там не буде консолідованої позиції: "Беремо", - зазначив Кулеба.

Під час виступу на форумі у п’ятницю Кулеба наполіг, що ЄС і НАТО повинні надати чітку дорожню карту для майбутнього членства української держави у двох блоках. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.