НАТО продовжує відкидати ідею безпольотної зони над Україною

П'ятниця, 11 березня 2022, 13:44

Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив, що Альянс не змінив позицію щодо безпольотної зони над Україною, з міркувань, щоб війна РФ проти України не переросла у війну з НАТО.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє AFP.

"На нас відповідальність за те, щоб цей конфлікт не вийшов за кордони з Україною і не став повномасштабною війною між Росією і НАТО", - сказав Столтенберг у коментарі на полях дипломатичного заходу в Анталії. 

Він зазначив, що забезпечення безпольотної зони над Україною з високою ймовірністю призведе саме до цього, тому що це означало би, що країни НАТО повинні будуть збивати російські літаки та придушувати протиповітряну оборону РФ та Білорусі на їхній власній території. 

"Безпольотна зона - це не щось, що можна просто оголосити, її потрібно підтримувати", - зазначив генсек НАТО.  

Він нагадав про потужну підтримку України навчаннями в попередні роки та постачаннями озброєння останнім часом, що мало роль для їхньої готовності протидіяти окупаційним військам РФ. 

"Найважливіше - щоб президент Путін закінчив цю безглузду війну, відвів усі війська і перейти до дипломатичних шляхів", - зазначив Столтенберг. 

Генсек НАТО також привітав посередницькі ініціативи Туреччини. 

Читайте також: Ризик без гарантії успіху: чому НАТО не "закриває" небо над Україною;

а також: Розчарування у НАТО. Чому емоції не мають знищувати майбутнє України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.