Міжнародний суд ООН встановив подальші строки розгляду справи щодо "геноциду"

П'ятниця, 25 березня 2022, 21:01

Міжнародний суд ООН визначив терміни розгляду позову України проти РФ за її звинувачення у "геноциді", що Кремль використав як обгрунтування для своєї "спецоперації". 

Як пише "Європейська правда", про це повідомив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, який представляє українську сторону у суді.

"Керуючись усталеною практикою, Суд встановив, що Україна має подати свій меморандум у строк до 23 вересня 2022 року, а Росія відповідь на нього - до 23 березня 2023 року. Проте ці строки не є остаточними і в Росії є право подати свої заперечення щодо наявності юрисдикції протягом 3 місяців з дня подачі України", - повідомив Кориневич.

Він нагадав, що суд вже виніс перше рішення у цій справі і Росія зобов’язана виконати його. 

Нагадаємо, 16 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов’язав Росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні, заявленою метою яких було "запобігання і покарання" нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України (детальніше - у статті Перше рішення з Гааги: що означає наказ Суду ООН у справі проти Росії щодо "геноциду")

У Кремлі заявили, що ігноруватимуть рішення. 

"Європейська правда" детально розповідала про позов України та про те, як заяви Кремля дали підстави позиватися проти РФ. Деталі у статті В Гаагу за геноцидом: що написала Україна у позові проти Росії до Суду ООН.

Одночасно ведеться робота над тим, щоби притягнути до відповідальності особисто керівників РФ. Деталі у статті Трибунал не тільки для Путіна: як реально покарати еліту РФ за агресію проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.