Регіон Молдови, всупереч національному законодавству, дозволив у себе георгіївські стрічки

П'ятниця, 29 квітня 2022, 12:39

Народне зібрання Гагаузії - автономії на півдні Молдови - схвалило законопроєкт, яким дозволяє використовувати георгіївську стрічку на території регіону.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Newsmaker.

Проєкт передбачає, що на території Гагаузії можна буде "безперешкодно виготовляти, зберігати і носити символи Великої Перемоги 9 травня 1945 року - георгіївські стрічки і червоні прапори перемоги". 

Його вніс депутат від фракції "Голос Гагаузії" Сергій Чимпоеш ще 15 квітня, одразу після того, як парламент Молдови схвалив заборону на використання символів військової агресії. 

Щоб схвалений закон набув чинності, його має підписати або відхилити керівниця (башкан) Гагаузії Ірина Влах протягом 10 днів. 

Депутат парламенту Молдови від партії Санду PAS Оазу Нантой вважає, що Державна канцелярія зможе оскаржити його в суді через невідповідність національному законодавству і що Гагаузька автономія не має повноважень схвалювати закони, які суперечать загальнодержавним. Він зауважив також, що повноваження автономії загалом дуже розмиті і детального роз’яснення про них в законі про правовий статус Гагаузії просто немає.

Колишній радник башкана Гагаузі, журналіст В’ячеслав Крачун вважає, що підставою для оскарження може стати також "погана якість тексту документа", оскільки у ньому "забагато пафосу" і в пояснювальній записці міститься звинувачення на адресу центральної влади, неприйнятне для правового акту. Він також звернув увагу, що проєкт містить суперечності - наприклад, встановлює відповідальність, від дисциплінарної до кримінальної, за "перешкоджання реалізації норм даного закону", відтак виходить, що поліція, якщо забезпечуватиме дотримання національного законодавства, стає порушником місцевого.  

Заступник голови Національного зібрання Гагаузії Георгій Лейчу натомість наполягає, що проєкт не виходить за рамки повноважень автономії, тому що це питання зі сфери культури, а в законі визначено, що Гагаузія може самостійно вирішувати питання свого політичного, економічного і культурного розвитку. 

Нагадаємо, в середині квітня парламент Молдови заборонив використання символів воєнної агресії, зокрема, георгіївської стрічки, символів Z і V. Президентка Мая Санду підписала його. 

Про те, чому заборона пропагандистської символіки РФ створює значні виклики для стабільності Молдови - у статті "Санкції по-молдовськи: чим допомагає та що не хоче робити Кишинів у часи агресії РФ".

Читайте також: Придністровська спецоперація. Що стоїть за терактами у Молдові та як має діяти Україна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: