Росію вигнали з Ради ООН з прав людини

виправлено
Четвер, 7 квітня 2022, 19:02

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію щодо призупинення членства Російської Федерацїі в Раді ООН з прав людини.

Про це повідомив міністр закордонних справ Укрїани Дмитро Кулеба, пише "Європейська правда".

"Щойно право Росії на членство у Раді ООН з прав людини призупинили. Воєнним злочинцям немає місця в органах ООН, завданням яких є захист прав людини. Вдячний усім країнам-членам, які підтримали відповідну резолюцію Генасамблеї та обрали правильну сторону в історії", - повідомив Дмитро Кулеба.

Постпред України в ООН Сергій Кислиця опублікував табло з результатами голосування - 93 "за", 24 "проти", 58 "утрималися". За призупинення членства Росії проголосувала у тому числі Cербія, яка нерідко підтримує у голосуванні Росію. Вірменія та Азербайджан не взяли участі у голосуванні. 

 

Варто зазначити, що призупинення членства є максимальним рівнем покарання у Раді з прав людини - виключити державу неможливо. Призупинення членства означає, що віднині РФ не може голосувати в РПЛ, вносити пропозиції, пропонувати проєкти рішень. Росія зберігає можливість відвідувати засідання, але це право мають також держави, які не є членами Ради.

Рішення вже привітав і глава МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. 

"Вітаю результати голосування Генасамблеї ООН за припинення членства Росії в Раді ООН з прав людини. Країні, яка вторглася в іншу країну і скоює грубі порушення прав людини, включно з воєнними злочинами, немає місця у цьому органі", - написав він. 

Раніше до призупинення членства Росії в Раді з прав людини у спільній заяві закликали лідери Групи семи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: