Єврокомісія запропонує визнати ухилення від санкцій злочином в ЄС - ЗМІ

Середа, 11 травня 2022, 13:18

Європейська комісія представить за два тижні юридичну пропозицію оголосити ухилення від санкцій злочином у ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Politico з посиланням на джерела.

Комісія внесе цю пропозицію відповідно до положення договору, яке дозволяє країнам у координації з Європейським парламентом "встановлювати мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів і санкцій щодо особливо серйозних злочинів транскордонного характеру".

За словами чиновників, цей крок надасть країнам правову основу для арешту заморожених активів, зокрема російських.

Станом на квітень країни ЄС конфіскували активи на суму близько 30 мільярдів євро, включаючи яхти, вілли та предмети мистецтва, що належать фізичним та юридичним особам, які перебувають під санкціями. Ця цифра, ймовірно, збільшилася відтоді.

Обговорення про те, чи можуть бути конфісковані ці активи, продовжуються. Проблема в тому, що конфіскація активів є питанням національного законодавства, що різниться у кожній країні. У деяких країнах ухилення від санкцій є кримінальним злочином, а в інших – ні.

Пропозиція Єврокомісії, яка вимагатиме одностайності столиць ЄС, а також згоди більшості депутатів Європарламенту, спрямована на гармонізацію цього питання.

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що країнам ЄС слід розглянути питання про вилучення заморожених валютних резервів Росії та направлення їх на відновлення України після війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: