Москва обіцяє відповісти, якщо НАТО наблизить ядерні сили до кордонів РФ

Субота, 14 травня 2022, 12:12

В МЗС РФ заявили про фактичну відмову Швеції і Фінляндії від без’ядерного статусу через наміри вступити в НАТО, відповідь Москви на це залежатиме від того, як буде розміщена інфраструктура Альянсу на території цих країн.

Про це заявив заступник глави МЗС РФ Александр Грушко, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Интерфакс".

"Виникає багато питань, пов'язаних із фактичною відмовою цих країн від без'ядерного статусу", - сказав Грушко.

Він зазначив, що НАТО останнім часом нібито робить все більший акцент на ядерній зброї як елементі стримування, активно розвиває практику спільних військових місій.

Це нова реальність, яку ми маємо враховувати. Виникає питання з негативними ядерними гарантіями для цих держав", - додав заступник міністра.

Грушко підкреслив, що "досить подивитися на карту, щоб зрозуміти, наскільки розширення альянсу є суттєвим для фундаментальних інтересів безпеки Російської Федерації".

"Вступ Фінляндії та Швеції до НАТО - це стратегічна зміна. Ця зміна не може залишитися без політичної реакції, а також без ретельного аналізу наслідків нової конфігурації сил, яка може утворитися внаслідок чергового розширення альянсу", - сказав Грушко.

Він зазначив, що рішення про заходи Москви у відповідь "не прийматиметься на емоціях". "Це буде ретельно вивірений аналіз усіх факторів, які впливають на ситуацію в галузі безпеки у цьому регіоні", - додав заступник міністра.

За його словами, багато залежить від того, яку інфраструктуру НАТО буде розміщено на цих територіях.

Грушко заявив, що говорити про можливість розміщення ядерних сил РФ у балтійському регіоні у разі вступу Фінляндії та Швеції до НАТО поки що зарано. "НАТО взяв зобов'язання не змінювати ядерну політику і не змінювати побудову ядерних сил, і до останнього часу вона цього дотримувалася", - сказав він.

Заступник глави МЗС РФ зазначив, що останнім часом з'являється все більше заяв про те, що НАТО готовий відмовитися від цього заходу. "Зокрема, Йєнс Столтенберг заявляв про те, що ядерну зброю може бути переведено ближче до кордонів Російської Федерації, польські керівники заявляли, що готові її прийняти", - додав заступник міністра.

"Якщо ці заяви будуть реалізовані в якихось практичних кроках, звичайно, на це треба буде реагувати вживанням адекватних запобіжних заходів, які б забезпечували надійність стримування", - підкреслив Грушко. Заступник глави МЗС РФ зазначив, що реагувати доведеться не лише у разі фізичного переміщення американської ядерної зброї на території цих країн, але й при створенні інфраструктури, яка необхідна для застосування ядерної зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: