В Естонії починаються масштабні військові навчання за участі 10 країн

Понеділок, 16 травня 2022, 11:17

В Естонії в понеділок розпочинаються великі навчання Siil 2022 ("Їжак 2022"), у яких візьмуть участь понад 15 000 військовослужбовців із 10 країн.

Про це йдеться у повідомленні Сил оборони Естонії, повідомляє "Європейська правда".

У навчаннях беруть участь близько 7100 резервістів, 2500 солдатів-строковиків, 2000 військовослужбовців-контрактників та 4200 солдатів союзників із 10 країн. Задіяні сотні одиниць техніки, зокрема бронетехніка, БМП, танки, кораблі, гелікоптери та літаки.

Метою маневрів є перевірка боєздатності та оцінка міжнародної взаємодії при реагуванні на різні загрози. Відмінною рисою навчань стане акцент на регіональній співпраці.

У маневрах буде задіяно американські, британські та польські ракетні системи, а географія навчань охопить територію від данського острова Борнхольм до північної Латвії.

Завершаться навчання 3 червня.

Одночасно в Естонії та поблизу неї проводиться ще кілька навчань. Латвія організовує навчання Namejs, в рамках яких, серед іншого, відпрацьовуються транскордонне співробітництво та спільні з Силами оборони Естонії процедури командування.

У рамках навчань Defender Europe морські піхотинці США взаємодіятимуть з естонськими військовослужбовцями на Сааремаа, пройдуть бойові стрільби на морі. Штаб Північної дивізії НАТО проведе навчання Knight Legion.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?