Пакет допомоги Україні від США на $40 млрд пройшов процедурне голосування у Сенаті

Вівторок, 17 травня 2022, 07:22

Пакет допомоги США для України обсягом 40 млрд доларів пройшов процедурне голосування у Сенаті, засвідчуючи широку підтримку з боку обох партій.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Bloomberg.

Процедурне голосування встановлює проходження проєкту вже у середу 18 травня, якщо усі сенатори погоджуються призупинити стандартні правила дебатів. Це означає, що проєкт - якщо він у процесі не зазнає поправок - далі передають на підпис президенту. 

Проєкт про виділення Україні цього пакету допомоги раніше своїми діями затримав сенатор Ренд Пол, республіканець від Кентукі. Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер і лідер республіканців Мітч Макконелл виступили з рідкісною спільною пропозицією винести на голосування поправку, яку той вимагав. Проте сенатор наполягав, що її треба вписати безпосередньо у текст проєкту.  

"Перешкода з його боку не завадить тому, щоб допомога для України пройшла через Сенат. Так чи інакше ми це зробимо і надішлемо чіткий сигнал Україні і світу про те, що Америка стоїть на боці демократії і протистоїть глибоко аморальній насильницькій кампанії Путіна", - заявив Шумер у своєму виступі в понеділок. 

Речник Пентагону Джон Кірбі раніше цього місяця сказав, що фінансування для швидкого надання зброї Україні, яке використовував Байден останнім часом, вичерпається до третього тижня травня, якщо не виділити нові кошти.

Пакет передбачає майже 20 млрд доларів на Пентагон - на три мільярди більше, ніж спочатку попросив Білий дім, у тому числі 6 млрд прямої безпекової допомоги та 9 млрд на поповнення складів зброї, яка надсилається Пентагоном Україні. Окрім того, у пакеті 4 млрд доларів для України та інших країн, на яких впливає війна, для допомоги з закупівлею зброї, 8,8 млрд прямої економічної підтримки для України, а також кошти на відновлення роботи посольства, документування воєнних злочинів та заходи запобігання витоку ядерного палива. 

Нагадаємо, Палата представників ухвалила законопроєкт 11 травня. 13 травня лідери демократів і республіканців намагалися домовитися про пришвидшене прийняття цього законопроєкту в Сенаті.

Втім, ці зусилля були заблоковані сенатором-республіканцем Рендом Полом, який вимагає включити в законопроєкт норму про призначення спеціального федерального наглядового органу, який би слідкував би за використанням цих коштів.

Детальніше читайте у статті - Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: