Росія заявила про вихід з Ради держав Балтійського моря, звідки її вигнали два місяці тому

Вівторок, 17 травня 2022, 14:19

Росія заявила про вихід із Ради держав Балтійського моря (CBSS), хоча її відсторонили від участі у діяльності ради ще на початку березня через вторгнення в Україну.

Заяву про вихід поширило МЗС РФ, пише "Європейська правда".

Російське міністерство звинуватило членів Ради у політизації її діяльності та заявило, що ситуація в організації "деградує".

На думку МЗС РФ, країни-члени НАТО та Євросоюзу у складі Ради "відмовилися від рівноправного діалогу та принципів, на яких створювалася ця регіональна структура".

Нагадаємо, 3 березня члени Ради держав Балтійського моря одноголосно вирішили відсторонити Росію від подальшої участі в діяльності Ради.

Росію також не запросили на міністерську сесію, що планується 25 травня в Норвегії.

Цього року CBSS  має святкувати 30-річчя. Наразі до неї входять Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Європейський Союз. Також статус спостерігача тут має Україна.

Після анексії Криму у 2014 році щорічні засідання CBSS на рівні міністрів закордонних справ не проводилися. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.