Глава МЗС Австрії виключає вступ країни до НАТО

Середа, 18 травня 2022, 12:19

Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг заявив, що країна не розглядає приєдання до НАТО слідом за Швецією і Фінляндією і не бачить причин відмовлятися від нейтрального статусу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в інтерв’ю Deutschlandfunk, переказ якого наводить Spiegel.

Шалленберг зазначив, що Австрія і надалі залишатиметься нейтральною, а відмова від членства у НАТО ніяк не означає, що Відень не буде солідарний із союзниками у зовнішньополітичних питаннях. Він нагадав, що за увесь час членства у ЄС Австрія підтримала усі спільні рішення у сфері зовнішньої політики. 

Глава МЗС зауважив, що Австрія обрала нейтральний статус у 1955 році і переважаюча більшість австрійців продовжує підтримувати це. 

Шалленберг додав, що йдеться про військовий, а не політичний нейтралітет, і в даному випадку Австрія чітко на боці України. Він зазначив, що хоча Відень не допомагає Україні зброєю, але компенсує це широкими заходами гуманітарної підтримки. 

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція 18 травня офіційно подали заявки на вступ до НАТО, розпочавши процедуру, яка може завершити десятиліття нейтралітету Фінляндії і близько 200 років нейтралітету Швеції. 

Про те, як змінить приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО безпекову ситуацію у Європі, які труднощі можливі у цьому процесі та що це змінює для України - у статті Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.