Росія вимагає від Словенії скоротити штат посольства у Москві

П'ятниця, 20 травня 2022, 09:14

Росія офіційно зажадала від Словенії скоротити штат посольства в Москві на чотири особи у відповідь на аналогічний крок, зроблений Любляною у квітні.

Про це йдеться у заяві МЗС РФ, пише "Європейська правда".

"У відповідь на раніше зроблені Любляною недружні кроки щодо скорочення чисельного складу російського диппредставництва та погіршення умов його роботи словенському дипломату було вручено ноту з вимогою у десятиденний термін скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Словенії в Москві на чотири особи", - йдеться у заяві.

МЗС Словенії на початку квітня скоротило штат посольства Росії в Любляні з 41 до 8 осіб. На відміну від інших країн ЄС Любляна офіційно не вислала російських дипломатів.

Натомість словенське відомство послалося на статтю 11 Віденської конвенції про дипломатичні зносини, в якій говориться, що приймаюча держава може вимагати, щоб розмір місії залишався в межах, які вона вважає "розумними та нормальними".

Напередодні МЗС РФ оголосило персонами нон грата п’ятьох дипломатів Португалії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Важкі компроміси для членства в ЄС: що відбувається на Балканах і до чого тут РФ

Уряд Північної Македонії погодився на поступки, щоб розблокувати шлях до ЄС. Це рішення викликало протести, організаторами яких стали проросійські сили.

Рішення на користь РФ: чому інвестиції у видобуток газу вважатимуть "зеленими"

Європейський парламент за підтримки українського міністра прийняв досить суперечливе рішення – визнати інвестиції у викопний газ дружніми до довкілля.

Кандидатські "бонуси": що дає Україні наближення до членства у ЄС

Україна як кандидат у члени ЄС перші кілька років отримуватиме сотні мільйонів євро на рік. Але одночасно – й уважний контроль над використанням цих грошей.