Португалія готує для України нову зброю і не коментує надання протикорабельних систем

Субота, 21 травня 2022, 17:00

Португалія має намір і надалі надавати Україні безпекову підтримку.

Про це, як повідомляє Європейська правда, заявив прем‘єр-міністр Португалії Антоніу Кошту в Києві після зустрічі з президентом Зеленським

"Ми вже направили військову підтримку – спочатку нелетальна, потім летальна в рамках тих запитів, як направляла Україна у рамках наших можливостей", - заявив він. Прем’єр окремо підкреслив, що буде і надалі надавати безпекову підтримку: "Ця робота не звершилася"

Кошту визнав, що Володимир Зеленський на зустрічі з ним "сформулював конкретні запити" щодо подальшої безпекової допомоги.

Він, утім, уник прямої відповіді на уточнююче запитання про можливість надання протикорабельних ракет, як-то американських систем Harpoon.

"Що стосується конкретних запитів, ми зараз перевіряємо наявність своїх ресурсів... Все, що ми зможемо надати Україні, буде надано", - заявив він.

Між тим, у понеділок Україна чекає на рішення про постачання систем залпового вогню.

Як повідомлялося, Польща і Португалія допоможуть Україні на шляху в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Важкі компроміси для членства в ЄС: що відбувається на Балканах і до чого тут РФ

Уряд Північної Македонії погодився на поступки, щоб розблокувати шлях до ЄС. Це рішення викликало протести, організаторами яких стали проросійські сили.

Рішення на користь РФ: чому інвестиції у видобуток газу вважатимуть "зеленими"

Європейський парламент за підтримки українського міністра прийняв досить суперечливе рішення – визнати інвестиції у викопний газ дружніми до довкілля.

Кандидатські "бонуси": що дає Україні наближення до членства у ЄС

Україна як кандидат у члени ЄС перші кілька років отримуватиме сотні мільйонів євро на рік. Але одночасно – й уважний контроль над використанням цих грошей.