У Німеччині проти ідеї спільних боргів для фінансування допомоги Україні

Вівторок, 24 травня 2022, 18:27

Німецький міністр фінансів Крістіан Лінднер відхилив ідею про спільний борг ЄС для  фінансування грантів Україні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Handelsblatt.

Про таку процедуру, як допомога ЄС державам-членам після пандемії коронавірусу, для Німеччини не може бути й мови, сказав Лінднер після зустрічі зі своїми колегами з ЄС у Брюсселі. Проте він відкритий для полегшення позик Україні. Україні не потрібно було б повертати гранти на відміну від кредитів.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер після зустрічі заявив, що країни ЄС в цілому погодилися з необхідністю підтримки України. Проте технічні деталі допомоги все одно мають бути уточнені.

Щоб допомогти Україні в короткостроковій перспективі, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала надати Україні нову макрофінансову допомогу в розмірі 9 мільярдів євро для покриття поточних витрат.

За словами комісара з економіки Валдіса Домбровскіса, пакет має складатися насамперед із кредитів і частково грантів. Комісія зробить більш конкретну пропозицію щодо цього в червні.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейська комісія розробила стратегічний план післявоєнного відновлення України під назвою "Відбудувати Україну" на сотні мільярдів євро, який вимагатиме від Києва боротися з корупцією та проводити реформи задля наближення до ЄС і майбутнього вступу країни в Євросоюз.

Згідно з проєктом документа, відбудова зруйнованої війною інфраструктури України займе понад 10 років, а кошти, виділені на відновлення, будуть пов'язані із суворими умовами, такими як боротьба з корупцією та зусилля українського уряду щодо проведення реформ. За планом, реформи мають наблизити Україну до ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: