У Литві збирають 5 млн євро на "Байрактар" для України

Четвер, 26 травня 2022, 14:58

У Литві почали кампанію збору коштів #bayraktarasUkrainai на купівлю для українських військових безпілотника Bayraktar TB2.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє LRT.

Ініціатором виступив журналіст і лідер думок Андрюс Тапінас, заявивши, що отримав згоду від Міністерств оборони Литви й Туреччини та відкрив збір коштів . 

"Міністерства оборони Литви і Туреччини дали "зелене світло", виробник сказав "так", і тепер у мене в голові одне слово - "Байрактар", - написав він 25 квітня у своєму Facebook.

Він пояснив, що запропонував цю зброю тому, що безпілотник на перших етапах війни довів свою високу ефективність.

Тапінас поставив за мету зібрати 5 млн євро за три тижні. Його власна медіакомпанія вносить 62 тисячі євро.

Вдень 26 квітня журналіст повідомив, що на рахунку - вже понад 1,7 млн євро, "темпи - 1800 євро за хвилину". 

На 21 годину 26 квітня Тапінас анонсував спеціальний ефір за участі прем’єрки Інгріди Шимоніте, посла України у Литві Петра Бешти, міністра оборони Арвидаса Анушаускаса та заступника, під час якого поговорить з ними про війну та поставить запитання від аудиторії, а глядачів просить переказувати гроші на "Байрактар".

Як повідомлялося, 25 травня Литва анонсувала нову партію допомоги для України - БТР М113, військові вантажівки і позашляховики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?