Єврокомісія запропонувала членам ЄС план "компромісного" нафтового ембарго щодо РФ - ЗМІ

Неділя, 29 травня 2022, 09:59

Єврокомісія запропонувала заборонити морську нафту з Росії, одночасно відкладаючи обмеження на імпорт з ключового нафтопроводу, намагаючись задовольнити заперечення Угорщини та досягти домовленості щодо шостого пакету санкцій проти РФ.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Bloomberg.

Європейська комісія надіслала національним урядам у суботу переглянуту пропозицію, яка дозволить продовжити постачання нафти через гігантський нафтопровід "Дружба", який є основним джерелом імпорту до Угорщини.

Країни-члени поступово припинятимуть імпорт морської нафти протягом шести місяців і нафтопродуктів протягом восьми місяців.

Ця пропозиція дасть більше часу Угорщині, яка виступає проти ембарго, на пошук технічного рішення, яке задовольняє її потреби в енергії. Це також вирішить проблеми інших країн, які не мають виходу до моря, зокрема Словаччини та Чехії.

Згідно з переглянутим проєктом, Болгарія отримає перехідний період до червня або грудня 2024 року, а Хорватія може отримати звільнення від імпорту вакуумного газойлю. Єврокомісія також запропонувала обмежити реекспорт російської нафти, яка постачається нафтопроводом в інші країни-члени або треті країни.

Комісія також обмежила сферу дії положення, яке торкнеться послуг, пов’язаних з перевезенням нафти до третіх країн.

Планується, що посли ЄС зустрінуться в неділю, щоб обговорити переглянутий пакет. Деякі країни-члени наполягають на досягненні домовленості до того, як лідери ЄС зустрінуться в Брюсселі в понеділок, щоб обговорити війну в Україні.

Раніше ЄС пропонував припинити весь імпорт російської нафти до початку наступного року. Угорщині та Словаччині було дано до кінця 2024 року, щоб виконати вимоги, а Чеській Республіці було б надано звільнення до червня 2024 року. Ці країни сильно залежать від російської нафти, але на них припадає відносно невелика частка загальної кількості імпорту до ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.