У паризькому Луврі невідомий кинув тортом у "Мону Лізу"

Понеділок, 30 травня 2022, 10:55

В неділю невідомий відвідувач Лувру в інвалідному візку та у перуці кинув шматком торта у захисне скло, яке накриває знамениту картину "Мона Ліза".

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє BFMTV.

У соцмережах у неділю було опубліковано кілька зображень, на яких чоловік кидає шматок торта у скло, яке захищає "Мону Лізу", шедевр Леонардо да Вінчі, який зберігається в музеї Лувру в Парижі.

Інцидент стався в неділю 29 травня опівдні. О 13:30 користувач Twitter написав: "Я щойно бачив, як чоловік кинув шматок торта в "Мону Лізу". За дві з половиною години він опублікував відео, де можна побачити знамениту картину за її захисним склом. Останнє покрите чимось схожим на крем, який намагається очистити охоронець.

"Мені це здається нереальним, але чоловік, одягнений як старенька жінка, піднявся з інвалідного візка і спробував розбити захисне скло "Мони Лізи". Потім він кинув у скло тортом і розкидав навколо себе троянди, перш ніж його подолала охорона", – йдеться в описі відео.

Нарешті, останнє відео показує чоловіка, який був відповідальним за інцидент, коли його до виходу супроводжує охорона музею. Одягнений в перуку та кепку, він штовхає той самий інвалідний візок, що й у попередніх відео, і розмовляє французькою.

"Подумайте про Землю. Є люди, які руйнують Землю. Подумайте про це. Художники кажуть вам: "Думайте про Землю". Усі художники, подумайте про Землю. Тому я це зробив", – кричав він.

Це не перший випадок, коли "Мона Ліза", безцінна картина Леонардо да Вінчі, стає жертвою спроби вандалізму. У серпні 2009 року турист кинув чашку в захисне скло. У 1974 році в Токіо була спроба знищити картину за допомогою червоного спрею. А у 1957 році болівієць кинув камінь у картину, трохи пошкодивши її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: