Нідерланди просять Брюссель про чіткі умови для подальшої євроінтеграції України - ЗМІ

П'ятниця, 17 червня 2022, 09:37

Нідерланди звернулися до Єврокомісії із закликом ретельно прописати умови для подальшого наближення України до членства у ЄС.

Про це повідомляє EuObserver, посилаючись на документ, що є у розпорядженні редакції, пише "Європейська правда".

У тексті щодо заявки України на вступ Нідерланди підтверджують готовність до розширення ЄС в цілому, але наголошують на необхідності "справедливих і ретельних передумов".  

Зокрема, Єврокомісію закликають прописати у своєму висновку, які реформи Україна повинна буде здійснити у майбутньому. Нідерланди навели детальний опис того, що вважають такими необхідними критеріями. 

Водночас у документі не висловлюють чіткої позиції про те, як ЄС має відповісти на заявку України. 

Нагадаємо, 16 червня лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії під час історичного візиту до Києва висловилися за те, щоб невідкладно надати Україні статус кандидата на вступ. Позиція Німеччини може бути вагомим сигналом для кількох інших держав, які вагаються щодо такого рішення. 

17 червня очікується висновок Єврокомісії щодо заявок України, Грузії та Молдови. Саміт ЄС, на якому буде прийматися рішення на основі цього документа та політичної позиції країн-членів, відбудеться 23-24 червня.

Дивіться також відеопояснення від ЄвроПравди: Берлін та Париж за статус кандидата для України - що це означає?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...