Європарламент заборонив роботу лобістів, яких підтримує Росія

Четвер, 2 червня 2022, 16:39

Європейський парламент позбавляє акредитації лобістів, які представляють державні інтереси Росії, через військове вторгнення Москви в Україну.

Про це пише Politico, повідомляє "Європейська правда".

За словами помічника президента Європарламенту, Конференція президентів вирішила зробити односторонній крок на засіданні вранці.

Цей крок було зроблено на тлі обговорення дипломатами заборони на надання консультаційних та бухгалтерських послуг Росії у рамках шостого пакету санкцій ЄС.

За словами представника парламентської групи Greens/EFA, парламент також надсилає листа до Європейської комісії та Європейської Ради, закликаючи їх виключити цих лобістів із реєстру прозорості.

Раніше цього тижня група подала петицію, яка закликає до такої заборони у парламенті.

"Ці лобісти, як і раніше, мають доступ до інших будівель ЄС через реєстр лобістів. Ми закликаємо Шарля Мішеля як президента Ради переконатися, що їм заборонено вхід до всіх приміщень ЄС",— йдеться в оновленій петиції Greens/EFA.

Нагадаємо, члени Європарламенту розкритикували компроміс країн ЄС щодо нафтового ембарго як недостатній крок проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.