Відень став найкомфортнішим для життя містом світу – The Economist

Четвер, 23 червня 2022, 12:42

Столиця Австрії – Відень – третій рік визнається найбільш комфортним для проживання містом світу згідно з рейтингом британського видання The Economist.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Раніше Відень очолював рейтинг у 2018 і 2019 роках, після чого поступився новозеландському Окленду через запроваджені коронавірусні обмеження. Тепер же Нова Зеландія вводить обмеження, а Європа, навпаки, їх знімає.

"Стабільність та гарна інфраструктура – це головні принади мешканців міста, на додачу до надійної системи охорони здоров’я і достатньою кількістю можливостей для культури і дозвілля", – зазначають автори рейтингу.

У десятці найкомфортніших більшість – міста Західної Європи, як-от Копенгаген і Цюрих, а також кілька міст Канади і Австралії.

Найгіршими для комфортного життя The Economist виявилися Триполі (столиця Лівії), Лагос (столиця Нігерії) та Дамаск (столиця Сирії). Київ до цьогорічного рейтингу не потрапив через бойові дії в Україні.

Що стосується Росії, то її міста – Москва і Будапешт – погіршили позиції в рейтингу через запроваджені Заходом санкції та атмосферу цензури. Через посилення геополітичних ризиків втратили позиції й інші міста східної Європи, зокрема Варшава та Будапешт.

Рейтинг The Economist визначає комфортність життя у 172 містах світу на основі понад 30 факторів: стабільність, сфера охорони здоров'я, культура і довкілля, освіта та інфраструктура міст тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?